Моя мама ніяк не могла пережити вт рату чоловіка. Я прекрасно розуміла, що потрібно її рятувати!

З тіткою Женею мама познайомилася в інтернеті, років зо три-чотири тому. Вони посварилися під одним постом з кулінарним рецептом. Мама наполягала, що цибулю і моркву для супу треба обсмажувати відразу і разом, а тітка Женя стверджувала, що спочатку на сковорідку відправляється морква, а потім, хвилин через п’ять, можна додати цибулю. Це була перша мамина сварка на просторах всесвітньої павутини. Вже не знаю, як вони змогли примиритися з різними способами, але листування почалася. І тривало досить довго. Тітка Женя стала практично онлайн-членом нашої сім’ї: вона завжди була в курсі нашого життя, давала поради. Вона навіть надсилала мамі подарунки на свята: теплий плід, брусничне варення, набір викруток (мама тоді їй поскаржилася, що навіть викрутки в будинку немає). Відповідні дари теж були: вовняні шкарпетки, пояс з собачої шерсті, баночки з маринованими грибами. На початку грудня тітка Женя відзначала свій шістдесятий день народження. Мама отримала запрошення і гроші на квиток. — Не поїду! Куди мені, руїні, їхати і ганьбитися? — мама ходила по квартирі з кутка в куток, розриваючись між бажанням з’їздити і залишитися вдома.

Я вирішила все взяти в свої руки: було куплено нове зимове пальто, а моя інститутська подруга, яка проміняла нелегку стезю хірурга на перукарські будні, привела в порядок мамину голову. Ще ми купили подарунок: сережки з великими каменями. Щоб у мами не було можливості передумати, я особисто відвезла її на вокзал і посадила на поїзд. Дочекавшись, коли поїзд рушить, зітхнула спокійно: нехай вона розвіється. Останні десять років, з тих пір, як не стало тата, мама все згасає і згасає. А коли я вийшла заміж і переїхала до чоловіка, вона і зовсім розкисла. Дзвінок від мами про прибуття пролунав: — Чоловік зустрів, мабуть, чоловік Женьки. Дивно, вона не говорила, що зможемо. Гаразд, розберуся. Не сумуйте там! Скоро повернусь! Мама не повернулася: тітка Женя виявилася 60-річним Євгеном. У купі з неотменяемого прізвищем підлогу користувача був незрозумілим. Дядя Женя зацікавився маминої фотографією і побоявся зізнатися в своїй закоханості.

Advertisements

Так і спілкувався: писав, завжди цікавився маминої життям, дарував ті самі подарунки. Вони приїхали до нашого міста в січні, вирішити питання з орендою маминої квартири. У маминих вухах красувалися ті самі сережки, які ми купили на подарунок «тітці Жене». — На весілля приїдете? — запитала мама. — Приїдемо, — пообіцяла я, не вірячи своїм очам: мама постійно посміхалася, зовні скинувши років п’ятнадцять. Дядя Женя сподобався і мені, і чоловікові. А наша донька висловила абсолютний захват від новоспеченого дідуся. Але найголовніше, що мама поруч з ним просто розцвіла. Вони одружилися. Скромно. Своєї сім’ї у дядька Жені немає: він овдовів ще в 2006 році, дітей у них не було. Так і жив один. Шалено рада, що зустрілися дві самотності. Нехай вони будуть щасливі. Вони це заслужили!

Advertisements
Advertisements

Leave a Comment