Свекруха віддала мені конверт зі словами: Я прийшла вибачитися за свого сина. Знаю, що обpaжає вас грошима, а я хочу допомогти вам, чим зможу .

На сьомому році нашого сімейного життя, коли старша Ганнуся вже готувалася піти в школу, а п’ятирічний Денис радував своїми спортивними успіхами в гімнастиці, весь звичний уклад життя звалився відразу. Цієї п’ятниці я буду згадувати все життя. У той день чоловік повернувся з роботи трохи пізніше звичайного, діти вибігли його зустрічати; на столі стояла вечеря, але чоловік якось дивно відсторонився від сина і дочки і пішов до шафи — збирати речі. Я нічого не зрозуміла і запитала, що відбувається; і почула у відповідь, що він йде в іншу сім’ю. У гробовій тиші чоловік зібрав валізу і сумку, вибачився і, залишивши ключі, пішов. Ми з дітьми сиділи, напевно, близько години, намагаючись зрозуміти, що сталося. Потім донька заплакала, я підхопила, а синок пішов у кут з іграшками і там просидів весь вечір, безцільно перебираючи машинки і солдатиків. Ми офіційно розлучилися, чоловік не претендував на житлоплощу, але сума аліментів, що приходить на дітей, чомусь виявилася зовсім мізерною. Знаючи його зарплату, я розуміла, що він просто «пішов у тінь», отримуючи мінімалку, благо схем для таких махінацій предостатньо, а з начальством чоловік завжди дружив.

Трохи пізніше я дізналася, що нова обраниця далеко не юна дівчинка, як думалося спочатку. У неї теж двоє дітей, з молодшим вона ще сидить в декреті, і, крім їх змісту, чоловік платить кредит по квартирі. З моїми доходами тягнути двох дітей було дуже проблематично. Коли іноді траплялися лікарняні, і з розрахункового листа зникали премії, було зовсім сумно дивитися в гаманець, а витрати не зменшувалися, а тільки збільшувалися. В один із днів, забираючи сина з саду, я зустріла колишню свекруху. Вона мене чекала і, привітавшись, сказала, що хоче зі мною поговорити. Спочатку розмова не клеїлася, але потім бабуся зітхнула і зізналася: — Сумую я дуже по онукам. Прийшла вибачитися за свого сина. Знаю, що ображає вас грошима, хочу, як можу, допомогти вам. Ось — свекруха простягла мені конверт — Якщо можна, хотілося б приходити до вас іноді Я подякувала Ірину Миколаївну за допомогу, сказала, що вона абсолютно не зайва, а з приводу зустрічей з онуками абсолютно не заперечувала. З тих пір онуки бачаться з бабусею регулярно, У мене тепер є, на кого спертися в разі необхідності залишити дітей вдома.

Advertisements

Не очікувала, що свекруха, яка мене недолюблювала, проявить до нас чисто людське співчуття, викроюючи зі своєї пенсії гроші для того, щоб ростити онуків. А чоловік .Він так і сидить на мінімалки, вважаючи ті крихти, які приходять на карту, достатніми, і отримуючи решту зарплати в об’ємних конвертах. Ірина Сергіївна допомогла нам вирішити ще одне питання, вірніше, вирішила його сама, про що розповіла мені через кілька місяців. Колишній чоловік, виявляється, раптом подумав, що може претендувати на виразно кількість квадратних метрів нашої квартири. Не знаю, яким чином про його маніпуляціях з юристами дізналася свекруха, але, приїхавши до сина вчинила йому такий рознос, що всі рухи «тата» з приводу компенсації за житлоплощу тут же припинилися. Мало того, вона змусила його оформити відмову від житла юридично, передавши мені дарчу «від тата — дітям». Залишилося тільки переоформити приватизаційні документи. Така ось у нас сімейна історія.

Advertisements
Advertisements

Leave a Comment